Zespół

Począwszy od Światowego Dnia Wyborów w 2009 roku  Centrum Studiów Wyborczych UMK co roku organizuje spotkanie młodzieży z ekspertami wyborczymi. Te kilkukrotne, cenne doświadczenie pozwoliły zebrać wokół jednostki osoby prężne, nadal młode i zaangażowane, które chętnie zgodziły się stworzyć zespół realizujący niniejszy projekt. Miło jest nam się przedstawić!

Jarosław Zbieranek

Ukończył studia prawnicze i politologiczne. Doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w problematyce prawa konstytucyjnego. Członek zespołu ekspertów Centrum Studiów Wyborczych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Analityk, autor licznych raportów i analiz przygotowywanych m.in. dla OBWE, Rzecznika Praw Obywatelskich, Biura Analiz Sejmowych, a także publikacji naukowych. Brał udział w pracach legislacyjnych Sejmu RP i Senatu RP, w tym w pracach sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego, przygotowującej Kodeks wyborczy. Ekspert Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kieruje projektem.

Anna Frydrych

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK, asystent w Centrum Studiów Wyborczych UMK od początku jego działania. Swoją uwagę badawczą koncentruje na istocie zasady bezpośredniości wyborów. Autorka kilkunastu publikacji (artykułów i ekspertyz). Od 2009 roku zaangażowana w spotkania edukacyjne dla młodzieży z okazji Światowego Dnia Wyborów.

Koordynator projektu w Toruniu.  Czuwa nad spotkaniami z młodzieżą oraz dba o materiały publikowane w serwisie internetowym.

Paulina Glejt

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pracuje na stanowisku Asystenta w Katedrze Prawa Administracyjnego na UG. Jej zainteresowania naukowe obejmują materialne prawo administracyjne, egzekucję administracyjną oraz prawo Hiszpanii i krajów Latynoamerykańskich

Koordynatorka spotkania z młodzieżą w Gdańsku. Zajmuje się promocją projektu w drugiej jego fazie, zwłaszcza konferencji w Wraszawie.

Bartłomiej Michalak

Politolog ze stopniem doktora, adiunkt na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, członek zespołu badawczego Centrum Studiów Wyborczych, współpracownik Krajowego Biura Wyborczego. Specjalista w zakresie systemów wyborczych i systemów partyjnych. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych (w tym kilku książek i ekspertyz) m.in.: Mieszane systemy wyborcze. Cele, rozwiązania, konsekwencje (Toruń 2013), Leksykon prawa wyborczego i referendalnego oraz systemów wyborczych (Warszawa 2013), Partie polityczne i systemy partyjne. Zarys wykładu (Warszawa 2010), Partie protestu w Europie Zachodniej. Analiza relewancji politycznej (Toruń 2008).

Moderator spotkań z młodzieżą w Toruniu i Warszawie. Członek zespołu opracowującego raport z badań.

Marta Skrzecz

Przyszła na świat w Działdowie w ważnym dla Polski 1989 roku. Dokładnie 9 dni przed rozpoczęciem obrad Okrągłego Stołu. Od polityki jednak bardziej wolała sztuki plastyczne. Dlatego po maturze wylądowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie jest na V roku grafiki (specjalność projektowanie graficzne). Miłośniczka fantastyki i ciężkich brzmień.

Dba o wizualną stronę akcji.

Paulina Chełminiak

Studentka III-go roku stosunków międzynarodowych (specjalność Administracja Publiczna w Unii Europejskiej) wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK. Jej zainteresowania obejmują instytucje Unii Europejskiej. Każdą wolną chwilę poświęca swojej największej pasji, jaką jest taniec.

Wspiera prowadzenie spraw administracyjnych w ramach projektu.

 

W pierwszej fazie projektu, zasadniczo do zakończenia spotkań z młodzieżą, współpracowali z nami:

Agata Pyrzyńska

Doktorantka w Centrum Studiów Wyborczych od 2013 roku, ukończyła studia prawnicze (2013) na Wydziale Prawa i Administracji UMK, Prezes Studenckiego Koła Naukowego Prawa Wyborczego „Elektor” w latach 2011–2013. Uczestniczka i organizatorka wielu konferencji naukowych oraz działań popularyzujących edukację obywatelską. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na szeroko pojętym prawie wyborczym oraz prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spadkowego. Prywatnie pasjonatka wyścigów Formuły 1 i języka migowego.

W projekcie wspierała organizację spotkań i prowadzenie badań.

 

Jagoda Wojciechowska

Doktorantka w Katedrze Teorii Polityki Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studentka ostatniego roku prawa na UMK, Przewodnicząca Komisji Wyborczej Samorządu Doktorantów. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół inżynierii wyborczej i systemu wyborczego RP. Organizatorka oraz uczestniczka wielu konferencji naukowych i projektów edukacyjnych. Interesuje się także funkcjonowaniem mediów, głównie w procesie wyborczym.

Odpowiadała za promocję spotkań z młodzieżą w ramach projektu.

Paweł Raźny

Doktorant Centrum Studiów Wyborczych (od 2010); politolog; administratywista; absolwent Instytutu Nauk Politycznych (2009) oraz Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (2008), a także Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2010); swoje dotychczasowe zainteresowania badawcze koncentrował wokół zagadnienia realizacji zasady wolnych wyborów i ochrony dóbr osobistych w polskim prawie wyborczym; uczestnik wielu konferencji naukowych; współautor Polskiej Bibliografii Wyborczej (1989–2010).

Czuwał nad badaniami ankietowymi.

 

  «   Wstecz

X Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Dowiedz się więcej.