Centrum Studiów Wyborczych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydział Prawa i Administracji UMKUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Jesteś tutaj: Badania » Bibliografia

Bibliografia literatury wyborczej

Jednym z naszych priorytetowych projektów jest zebranie wszelkich publikacji o tematyce wyborczej i referendalnej, wydanych w kraju po 1989 roku, i stworzenie stosownej biblioteki oraz bibliografii. Dla tak interdyscyplinarnego zagadnienia, jakim są wybory i referenda, zebranie większości pozycji o tej tematyce — bądź choćby informacji o nich — w jednym miejscu byłoby bardzo cenne.

Prace nad bibliografią są już na ukończeniu. Liczymy, że przed końcem 2010 roku będziemy mogli oddać do rąk zainteresowanych broszurę zawierającą jak najpełniejszy wykaz monografii, prac zbiorowych, artykułów oraz opinii prawnych o podanej wyżej tematyce. W załączonym poniżej pliku znajdują się wyniki naszej dotychczasowej pracy.

Polska Bibliografia Wyborcza
wykaz publikacji o tematyce wyborczej i referendalnej

By nie przeoczyć żadnej pozycji oraz prosimy autorów i zainteresowanych o przesyłanie informacji o wydanych w ich jednostkach pracach na skrzynkę pocztową: bibliografia.csw.umk@gmail.com oraz, oczywiście na ile to możliwe, przesyłanie egzemplarzy na nasz adres:

Centrum Studiów Wyborczych
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Gagarina 15
87- 100 Toruń

Liczymy, że projekt Polskiej Bibliografii Wyborczej spotka się z Państwa zainteresowaniem i weźmiecie Państwo w nim czynny udział.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom udostępniamy testową wersję bazy PBW. Można ją przeszukiwać wg kryterium daty wydania publikacji. Z czasem kryteriów wyszukiwania będzie przybywać, tak aby odnalezienie interesujących Państwa adresów bibliograficznych było szybsze i wygodniejsze.

  «   Wstecz

Wykłady prof. dr. Wacława KomarnickiegoDecyduję, więc głosuję!Polska Bibliografia Wyborcza

Partnerzy Centrum Studiów Wyborczych

Kontakt z CSW

Centrum Studiów Wyborczych
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Wydział Prawa i Administracji
ul. Władysława Bojarskiego 3,
87-100 Toruń
tel. +48 56 611 41 29
e-mail: csw@umk.pl