Centrum Studiów Wyborczych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wydział Prawa i Administracji UMKUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Jesteś tutaj: Aktualności » Archiwum » Decyduję, więc głosuję!

Decyduję, więc głosuję!

Piątek, 25 stycznia 2013 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych Centrum Studiów Wyborczych UMK i Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor” zaprasza licealistów do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanej akcji, której adresatami są osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z wyborami. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem Decyduję, więc głosuję!

Jej celem jest przybliżenie osobom, które korzystały już z prawa głosu lub skorzystają z niego niebawem po raz pierwszy ciekawych zagadnień związanych z wyborami, regulującym je prawem czy ich społecznym kontekstem.

Poparcie dla aktywnego i świadomego udziału młodzieży w życiu publicznym wyrazili także artyści. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej, dające koncerty w klubie Od Nowa podpisały hasłem akcji swoje plakaty koncertowe i przekazały je nam. Cieszymy się i jednocześnie dziękujemy za ten gest.

Uczestnicy zeszłorocznego spotkania z eksertami podczas dyskusji

Tegoroczna odsłona akcji Decyduję, więc głosuję! będzie mieć miejsce w dniu 7 lutego 2013 roku (Światowy Dzień Wyborów) w audytorium im. Prof. Wadysława Bojarskiego w gmachu Wydziału Prawa i Administracji UMK. W jej programie przewidziano:

  • 10.00–10.45: „Podstawowe zasady prawa wyborczego”
  • 11.00–12.45: spotkanie z ekspertami z zakresu prawa wyborczego i praktyki wyborów m.in.  Alexandrem Shlykiem (OBWE), Zsoltem Szolnoki (ACEEEO), Stefanem Janem Jaworskim (PKW), Kazimierzem Wojciechem Czaplickim (KBW), prof. Andrzejem Sokalą (UMK) oraz dr Jarosławem Zbierankiem (ISP)

oraz rozdanie nagród w zorganizowanych konkursach o tematyce wyborczej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji serdecznie zapraszamy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt poprzez przesłanie wiadomości na adres – csw@umk.pl do końca stycznia. Dla aktywnych uczestników spotkania przewidujemy nagrody i inne atrakcje.

Spotkanie ekspertów i młodzieży z 2010 roku

  «   Wstecz

Wykłady prof. dr. Wacława KomarnickiegoDecyduję, więc głosuję!Polska Bibliografia Wyborcza

Partnerzy Centrum Studiów Wyborczych

Kontakt z CSW

Centrum Studiów Wyborczych
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Wydział Prawa i Administracji
ul. Władysława Bojarskiego 3,
87-100 Toruń
tel. +48 56 611 41 29
e-mail: csw@umk.pl